Chat with us, powered by LiveChat
dashblog logo
Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="4288"]

Jak się odżywiać, aby trening EMS/EMA był bardziej efektywny?

Solidnie wykonany trening na pewno niesie za sobą pozytywne rezultaty i dawkę endorfin. Regularny, z odpowiednim obciążeniem czy intensywnością, pozytywnie wpływa na wygląd i samopoczucie. Istnieje jednak przekonanie, że trening to jedynie 30% możliwości, jakie można wykonać, aby osiągnąć wymarzony sukces. Więc co  jeszcze jest składową efektywnej pracy nad własnym ciałem?

Sukces to nie tylko trening, ale także sen i regeneracja, a co najważniejsze- odpowiednie odżywianie. Każdy spożywany w ciągu dnia posiłek  wywiera wpływ na efekty naszych zmagań. Dlatego odpowiednio dobrany, zbilansowany jadłospis przyczyni się do zauważalnych zmian w organizmie.

W naszej sali treningowej często zadawane jest pytanie, co jeść bezpośrednio przed treningiem, a co po, by był  on skuteczniejszy. Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Posiłek przed treningiem jest ważny, nie należy go pomijać. Dostarcza on bowiem energię, którą organizm zużyje podczas ćwiczeń. Wysokoenergetyczne pożywienie to takie, które zawiera węglowodany złożone. Znajdziemy je w pełnoziarnistych makaronach, kaszy, ryżu, roślinach strączkowych, pieczywie razowym, świeżych lub suszonych owocach. Warto wzbogacić posiłek przedtreningowy w białka i tłuszcze, by był zbilansowany. Jeśli wykonujemy trening spalający tkankę tłuszczową, można zadbać o przyspieszenie metabolizmu, poprzez dodanie do niego aromatycznych przypraw, takich jak papryczka chili, kurkuma czy cynamon.

Przykłady posiłków przed treningiem:
-pełnoziarnisty makaron z kurczakiem i warzywami
-ryż z twarogiem, jogurtem naturalnym, bananem i orzechami
-chleb żytni, pasta z awokado i jajko
-sphagetti

Po treningu warto zadbać o to, by uzupełnić mikroskładniki, witaminy i minerały, które organizm wykorzystał. Intensywny wysiłek to nie tylko spalanie tkanki tłuszczowej, ale także budowa mięśni, szybsza praca serca, podwyższone krążenie krwi, a przy tym konieczność utrzymania odpowiedniej temperatury ciała. Aby wspomóc regenerację oraz utracony glikogen w mięśniach, należy uzupełnić produkty bogate w białko i minerały. Spożywanie odżywek białkowych nie zastąpi dobrze zbilansowanego posiłku.

W tym przypadku odpowiednie będą:

-musli z owocami i miodem
-chude mięso z ryżem i warzywami gotowanymi na parze
-pełnoziarnisty makaron z warzywami i łososiem
-koktajl z bananem i mlekiem roślinnym

 

Sylwia Ciołko, trener personalny EMS/EMA

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *